O projektu

Charakter a místo stavby

Místo stavby se nachází na rohovém pozemku mezi ulicemi Kuklenská a Rubešova v lokalitě Pražské Předměstí.

Bytový dům je dopravně přístupný z ulice Kuklenská.

Záměr je vytvořit moderní bytový dům zapadající nejen do okolní zástavby, ale díky plánované zeleni i ladící s okolními zahradami.

Urbanistické a architektonické řešení

Novostavba bytového domu svým umístěním kopíruje linii nároží ulic Kuklenská, Rubešova a zároveň tak vytváří chráněný vnitřní prostor zahrady se zelení pro relaxaci a odpočinek.

Hmota bílé a rezaté barvy imitující corten plech plynule navazuje na okolní zástavbu rodinných domů nejen svou vodorovnou linií na fasádě, navazují na římsy stávajících domů, ale i soklem z dekorativního tahokovu, díky kterému stavba působí velice vzdušně.

Svislé dělení fasády, které rytmicky graduje až do dominantního nároží, které je zakončeno rohovým proskleným oknem přes dvě podlaží, přirozeně dotváří uliční pohled.

Uskočené poslední podlaží opticky snižuje výšku stavby a vytváří  prostor pro terasy s bujnou vegetací sloužící k odpočinku.

Nejvyšší svislou dominantu a zároveň vstup do objektu tvoří věž antracitové barvy, která je z části po celé výšce zvýrazněna horizontálním laťováním v barvě světlého dřeva.

Rámování v antracitové barvě s balkóny dodává stavbě hravost a styl.

Stavební řešení

V rámci stavebního řešení je použito vždy vysoce kvalitních materiálů i stavebních technologií, které spojeny dohromady vytváří nadstandardní bydlení zohledňující potřeby moderních lidí všech věkových kategorií. Především výběrem stavebních materiálů je kladen důraz i na zachování hodnoty stavby v čase.

Konstrukce budovy vychází v základech z betonového monolitu, ve kterém jsou situována garážová stání.

První dvě podlaží s byty jsou zděné konstrukce z cihelného systému POROTHERM s použitím akustických cihel v příčkách všude tam, kde by mohl negativně působit hluk.

Poslední podlaží je pak řešeno jako difuzně otevřená rámová dřevostavba.

V rámci stavby si tak najdou své zastánci „zděného“ i „dřevěného“ bydlení.

Jednotlivá podlaží jsou přístupná nejen po vnitřním schodišti ale v budově je i osobní výtah, což umožňuje bydlení i osobám se zdravotním postižením. Stavba je celá provedena jako bezbariérová.

O klid v bytech a perfektní tepelnou izolaci se zaslouží i plastová okna s izolačními trojskly s nadstandardním protihlukovým útlumem, stejně jako fasáda zateplená kontaktním zateplovacím systémem s izolací z minerální vaty. Výhoda zateplení minerální vatou oproti zateplení z pěnového polystyrenu je velmi dobrá paropropustnost, dobré tepelně izolační vlastnosti, nehořlavost a akustický útlum.

Vnitřní sádrové omítky pak zajistí nejen perfektní vzhled, možnost kdykoliv bez zjevných stop zasádrovat díru po přemístěném obrazu, ale budou se podílet i na udržení příjemného klimatu v bytech svojí schopností stabilizovat vnitřní vlhkost. Jejich velkou výhodou je i to, že i v novém bytě lze bez problémů vymalovat sytými odstíny beze změn kvality barvy kvůli interakci barvy s vápnem obsaženým v jinak běžně používané štukové omítce.

Vytápění bytů a ohřev teplé užitkové vody je z centrální plynové kotelny umístěné v objektu s měřením skutečně dodaného tepla do každého bytu. Jednotlivcům tak odpadají starosti s revizí individuálních topidel a spalinových cest. V bytech jsou pak vytápěné podlahy s možností inteligentní regulace topení. V koupelně kromě podlahového topení naleznete i  žebříkový radiátor.

Střešní byty jsou osazeny klimatizačními jednotkami.

V rámci slaboproudých rozvodů je samozřejmostí rozvod pro STA a SAT ale v každém bytě je i rozvod strukturované kabeláže pro vytvoření domácí PC sítě případně napojení SMART elektroniky a připojení k internetu. Komunikaci s návštěvami od vstupu do objektu ale i elektrické otvírání dveří zajistí domovní telefon.

Už i v rámci standardního provedení bytů je pro obklady a dlažby použita italská keramika. Stejná keramika je použita i v rámci společných prostor.

Výběr materiálů, zařizovacích předmětů i armatur a jejich sladění je pro standardní i nadstandardní provedení bytů velmi pečlivě  zpracován architektem a obsahuje nejen vybrané kvalitní materiály s předpokladem dlouhé životnosti a snadné údržby, ale je proveden tak, aby byt zůstal dlouho moderní a trendy. Samozřejmostí v tomto ohledu je nejen poradenství a spolupráce s architektem v rámci tvorby vlastního stylu bydlení, ale i samotná realizace změn.

Nabízené služby pro budoucí vlastníky bytů:

Pro nové vlastníky bytů jsme připraveni zajistit plný servis jak v oblasti pomoci při hledání vhodného financování jejich nákupu, tak i v rámci pomoci s jeho zařízením. Spolupracujeme s řemeslníky mnoha profesí a tak Vám můžeme zajistit například návrh a výrobu kuchyně ale i dalšího nábytku a i výběr či montáž garnýží, rolet, žaluzií, bytového textilu, výmalby, stěrky apod. Jsme připraveni v rámci možného splnit Vaše přání související jak s koupí bytu, tak i s Vaším přestěhováním, montáží a zapojením spotřebičů a mnoha jiných, avšak potřebných maličkostí.

Architektonický ateliér Terakon

Společnost je mladá dynamicky se rozvíjející se firma, jejíž činnost je nejvíce orientována na stavby pro bydlení.

Ať už v našem architektonickém ateliéru, tak i v rámci výstavby samotné se vždy snažíme vytvořit originál, který co nejvíce uspokojuje potřeby zákazníka a co možná nejlépe obohacuje své okolí kvalitní architekturou.

Mladá perspektivní architektka Ing. Arch. Jitka Vítková vnáší do staveb svůj neotřelý styl a spolupráce s odborníky ze stavebních profesí přináší stavbám nejen vysokou užitnou hodnotu, ale i potřebnou ekonomičnost.

logo Terakon